Cât a ajuns să coste un metru cub de lemn de foc pentru populație la Direcția Silvică Neamț. Unde sunt disponibile cele mai mari cantități
Direcția Silvică Neamț vinde populației, în această perioadă, 14.975 de metri cubi de lemn de foc, mai mult cu 1.056 metri cubi de lemn comparativ cu luna trecută.
Cele mai mari cantități de masă lemnoasă destinată încălzirii locuințelor populației sunt disponibile la Ocolul Silvic Târgu-Neamț (3.123 mc), Ocolul Silvic Vaduri (2.862 mc) și Ocolul Silvic Gârcina (2.053 mc).
Cele mai mici cantități de lemn de foc sunt la Ocolul Silvic Borca (357 mc), Ocolul Silvic Tarcău (463 mc) și la Ocolul Silvic Roznov (496 mc), în timp ce Ocolul Silvic Poiana Teiului nu mai dispune de niciun metru cub de lemn de foc pentru populație.
Prețul unui metru cub de lemn de foc vândut de Direcția Silvică Neamț oscilează între 70 de lei și 780 de lei, cu TVA, în funcție de specie, sortiment și metoda de livrare.
N.R.
⚠️ ️️Articolele publicate de ATACUL.RO nu pot fi preluate decât în limita a 500 de caractere şi obligatoriu cu citarea sursei (indicarea link-ului este obligatorie). În caz contrar, ne rezervăm dreptul de a ne adresa instanței de judecată.