Piti, debarcat din funcția de prefect. În locul lui a fost numită Daniela Soroceanu

Home » Administratie/Politica » Piti, debarcat din funcția de prefect. În locul lui a fost numită Daniela Soroceanu

By admin on martie 15, 2018. 17 Comments

Pe Vasile Panaite, zis și „Piti”, nu l-a prins anul în funcția de prefect de Neamț. Martor cheie în dosarul în care Ionel Arsene este judecat pentru trafic de influență, Vasile Panaite a fost eliberat astăzi din funcția de prefect al județului Neamț. Hotărârea a fost luată în ședința de Guvern. În locul lui Panaite a fost detașată Daniela Soroceanu, secretarul Consiliului Județean Neamț.

D. MURARU

Citeste si:

Fenomenal! PDL are prefect la Neamț

 

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin

17 Comentarii la Piti, debarcat din funcția de prefect. În locul lui a fost numită Daniela Soroceanu

  1. mihnea1   martie 15, 2018 at 6:44 pm

    Soroceanu? Interesant. In privinta lui Panaite cred ca nu exista dubii ca e mana lui Arsene, adica vorbim despre o executie. Cat o priveste pe Soroceanu, e interesanta miscarea. Astfel, aceasta devine omul lui Arsene pe tot ce inseamna legalitatea actelor in judet. Evident, orice act de la cj se va prezuma a fi legal inca inainte de a fi conceput. Cel mai probabil, Arsene va incerca sa tina majoritatea fragila si influenta prin intermediul lui Soroceanu. Oare vom vedea o sarabanda a controalelor (a se citit presiunilor) la diverse institutii si primarii? Va deveni Soroceanu buzduganul lui Arsene care va ataca/hartui/santaja primari, sefi de institutie? Altfel, bine ati revenit dle Muraru. Ne-ati lipsit. Cred a a inceput deja sa le creasca tensiunea unora. Succes!

    Răspunde
    • Cardio   martie 15, 2018 at 7:01 pm

      Pinalti ce zice oare?…

      Răspunde
  2. valisor   martie 15, 2018 at 10:34 pm

    A, Piti!… că mai întâi citisem Kiti… barbili-s-ar cu lamele care se primblă pi drumurili noastri tăti ș’relevă bortificii!
    Piti-i dus? Lasă-l uitat cât îl are la vedere “Familia lu Procuroriu”!

    Răspunde
  3. vasile   martie 16, 2018 at 7:28 am

    s-a trecut la faza reglare de conturi…

    Răspunde
  4. ion   martie 16, 2018 at 7:53 am

    Fosti portocalii sunt in PSD , membrii vechi ce fac ?

    Răspunde
    • vasile   martie 16, 2018 at 9:27 pm

      Au avut grija ei sa-i curete la timp din psd

      Răspunde
  5. constantin   martie 16, 2018 at 8:06 am

    iata ca ceea ce trebuia sa se intample mai demult si tinea de bunul simt a acestui individ s-a intamplat acuma.dar este un lucru facut pe jumatate sau mai popular ca dracu.daca tot ai stiut ca panaite este un impostor de ce nu ai pregatit om in loc.nu s-a gasit nimeni sa-si cumpere functia.sau poate il pregatesc pe baiatul lui munteanu sau chiar munteanu insasi.oricum nu suntem in stare sa facem lucruri serioase.las-o domnule pe d-na soroceanu sa-si faca meseria pe postul ocupat legal si nu o mai plimba.apropo;ARSENIE CAND ISI DA DEMISIA ?CJ NEAMTR DOARME CONTINU NU SE MAI TREZESC???

    Răspunde
  6. anca   martie 16, 2018 at 8:14 am

    a plecat cum a venit, prin siretlicuri pesediste, insa a luat cu el si cariera politica, care s-a terminat.Deh, a incercat si omu` acolo unde este mai usor, in politica unde a invatat sa urle, intrand intre lupi…Ca a plecat nu e nicio paguba sa vedem cum se ‘descurca’ in continuare cu acele contracte atribuite si care au doar aparenta de legalitate..In alta ordine de idei..ma intreb cum naiba PSD-ul si-a pus prefect un fost si actual penelist(din umbra)?Cineva, acolo sus o iubeste…nu ca nu ar fi capabila, personajul poate conduce orice..chiar si o tara daca ar lasa la o parte patimile..

    Răspunde
  7. gică   martie 16, 2018 at 8:21 am

    Ce-ai făcut BOBIȚĂ????Şi noi ne pregăteam să-ți tăiem din moț.Să-nceapă circul,bâlciul,etc…orice…Să vedem dacă madam Soroceanca şi-a mai pierdut din năravuri.Adică folosirea maşinii instituției, a şoferului după bunul ei plac,după programul familiei dumneaei…

    Răspunde
  8. Vasile Pușcalău   martie 16, 2018 at 8:24 am

    Uau, toată lumea știe PITI – PUȘCĂRIE

    Răspunde
  9. V.Vasile   martie 16, 2018 at 9:04 am

    Au inceput sa cada portocalele…D-l Constantin amintea de bunul simt, da de unde..
    D-le Muraru, sunteti mai bine informat, asa ca poate ma ajutati sa gasesc UUMB, cursuri de 3 ani, profil inginer economist ; vreau sa-mi completez studiile

    Răspunde
    • vasile   martie 16, 2018 at 9:24 pm

      A prins o promotie cu 2 in 1/2

      Răspunde
      • sebi   martie 17, 2018 at 3:38 pm

        Un inginer isi stoarce creierii 5 ani ca sa fie inginer. Un economist 4 ani ca sa fie economist. 5+4=9 dupa unii autori. Asa ca nu 2 in 1/2, ci 2 in 1/3, asta ca sa fim mai precisi. Domnul presedinte, cum bine zice Vasile a prins o super oferta la UUMB(ce-o fi aia numa mnealui stie) si…gata a invatat de la distanta(bineinteles) sa faca inginerii financiare(conform rechizitoriului DNA), ce nu e clar?

        Răspunde
  10. FLORIN   martie 18, 2018 at 9:33 am

    Noi cu ce ne alegem?

    Cu nimic.

    Omu are tone de bani facuti din sifonarea banilor publici.

    Nici o ancheta.ZERO.

    Credeti ca ii pasa daca e sau nu prefect?Va spun eu..il doare in cur.

    Mai sunt unii care comenteaza cu puscaria…

    Sa nu se mai agite…

    In Neamt nu are cine sa-i bage la puscarie pe hoti…gradul de incompetenta si coruptie din Parchet/DNA este catastrofal.

    Noi raminem cu circu..ei cu banii.

    Răspunde
  11. Maria Sfetcu   martie 19, 2018 at 9:10 am

    Dragilor, este total gresita numirea doamnei in functia de prefect! Ea trebuia promovata si miruita in functia de Ministru al Sanatatii!!! Chiar nu va dati seama? Acum niste ani in urma, bolnava fiind de o boala grea, numita TBC osos, in mod miraculos s-a vindecat dupa un an si jumatate. Deci cine este indreptatit sa ocupe o asa onor functie daca nu dumneaei, care a trecut si pe la CNAS. Voi ce spuneti?

    Răspunde
  12. Mary   martie 21, 2018 at 7:18 pm

    Rau am ajuns daca o specie ca asta a ajuns Prefect de Neamt. Vai de țara asta….

    Răspunde